top of page

İzmir İş Kadınları Derneği başvuruculuğunda Konak Belediyesi ve Yaman Tekstil işbirliğiyle, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkileri Genel Müdürlüğünün açmış olduğu hibe programı doğrultusunda hazırlanarak sunulmuş ve müteakiben yapılan değerlendirme sonucunda “İzmir Birlikte Tasarım ve Üretim Merkezi” projemiz kabul edilerek 71.415,00 TL hibe almaya hak kazanmıştır. Altı ay boyunca uygulanan “İzmir Birlikte Tasarım ve Üretim Merkezi Projemiz” kapsamında 25-45 yaş arasında 20 işsiz kadına Tekstil tasarım alanında makine operatörlüğü eğitimleri verilmiştir. Eğitimler günde 8 saat, haftada 40 saat olacak şekilde toplamda 516 saat olup üç buçuk ay boyunca uygulanmıştır. Eğitimler Konak Belediyemizin semt merkezlerinden biri olan Aziziye Semt Merkezinin üst katında gerçekleştirilmiştir. 

“İzmir Birlikte Tasarım ve Üretim Merkezi” projemiz ile birlikte aynı zamanda 22-32 yaş aralığında 10 üniversite mezunu kadın kursiyerlerimize 10 günlük tasarım eğitimleri de verilmiştir. Aynı zamanda projemiz kapsamında eğitimlere katılan kadın kursiyerlerimize İzmir İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından sigortaları ödenmiş ve günlük 35 TL’den olmak üzere maaş verilmiştir. Projemizde kadın kursiyerlerimizin eğitimleri İzmir Konak Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından verilmiştir. Eğitimler 15 Mart 2021 tarihinde başlamış olup 30 Haziran 2021 tarihinde sona ermiştir.

“İzmir Birlikte Tasarım ve Üretim Merkezi” projemiz kapsamında 20 kadın kursiyerimizden 13 kadın kursiyerimiz çeşitli firmalarda işe yerleştirilmiştir. Söz konusu firmalar Yaman Tekstil, Narkon Tekstil, Kulser Tekstil ve BRN Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’dir. Kursiyerlerimiz 12 Temmuz 2021 tarihi itibariyle işe başlayacaklardır. “İzmir Birlikte Tasarım ve Üretim Merkezi Projemiz” toplamda altı ay boyunca uygulanmış olup proje kapsamında alınan tüm makine ve teçhizatlar yine aynı amaç için kurslarda kullanılmaya devam edecektir.

bottom of page